C/Alberto Tortajada 61 baix, Algemesí 46680, Valencia capicuaalgemesi@gmail.com

Totes les activitats

SANTA ANA ALGEMESI

Alumnat de infantil

ANGLES

Classe d’immersió lingüística, formació integral dels alumnes i tota una bateria d’activitats per aprendre anglés gaudint de la llengua.

En les classes reforcem tots els aspectes d’un idioma com: la gramàtica, vocabulari, listening, etc, combinant sempre el component lúdic i els continguts didàctics. El nostre objectiu: apropar-te al domini de la llengua, la fluïdesa en la parla i l’adquisició d’un certificat que ho corrobore. Podeu informar-se a l’acadèmia del pla d’estudis per als diferents cursos. Des de 3 anys fins 6é Primària.

HORARI: DILLUNS DE 12:30 A 13:30

DANSA

Classe d’immersió lingüística, formació integral dels alumnes i tota una bateria d’activitats per aprendre anglés gaudint de la llengua.

En les classes reforcem tots els aspectes d’un idioma com: la gramàtica, vocabulari, listening, etc, combinant sempre el component lúdic i els continguts didàctics. El nostre objectiu: apropar-te al domini de la llengua, la fluïdesa en la parla i l’adquisició d’un certificat que ho corrobore. Podeu informar-se a l’acadèmia del pla d’estudis per als diferents cursos. Des de 3 anys fins 6é Primària.

HORARI: DILLUNS DE 12:30 A 13:30

CONTACONTES

Treballem el llenguatge, el desenvolupament motriu i les relacions interpersonals mitjançant el conte, una manera lúdica d’animar a la lectura, l’estima pels llibres i a més a més treballar l’expressió oral i corporal.

HORARI: DIMECRES DE 12:30 A 13:30 I DIVENDRES DE 16:45 A 17:45

MULTIESPORT

Aquesta activitat extraescolar té com a objectiu presentar una varietat molt rica d’experiències motrius on s’aprenen aspectes tècnics i tàctics de diferents esports A més el joc és protagonista indispensable de totes les sessions, doncs gràcies a ell els nostres alumnes poden assolir un millor coneixement dels continguts  que se’ls hi presenten. Creiem que l’esport és una eina indispensable pel creixement personal dels nostres alumnes ja que ensenya a superar i acceptar les pròpies limitacions. Aquest ajuda que els participants puguin interactuar entre ells, estant present doncs el treball cooperatiu.

HORARI: DIMECRES DE 16:45 A 17:45

ART

A l’extraescolar d’art durem a terme infinitats de treballs, activitats, treball manual i altres projectes a fi de fer un recorregut per les diferents tècniques i així dotar l’alumnat de recursos per desenvolupar el seu sentit artístic i expressiu. Un espai per desenvolupar el gust per l’art i l’expressió artística juntament amb el rerefons de valorar i compartir amb els companys les obres produïdes. Des de 3 anys fins 6é de primària.

HORARI: DIMARTS DE 12:30 A 13:30

TEATRE

L’expressió corporal, el gest, el cant, la dansa, la interpretació, tot això i molt més a les nostres sessions d’expressió corporal i teatre. L’extraescolar perfecte per guanyar confiança en un mateix, obrir-se als companys i perdre les vergonyes per submergir-se en aquesta activitat d’art escènica en la qual trobar les qualitats i enfortir les mancances!

HORARI: DILLUNS DE 16:45 A 17:45

RITME I SO

Iniciació a la percussió, percussió corporal i treball del ritme i del so, una manera més de treballar la motricitat i la música per als més menuts. A les sessions descobrirem la coordinació mitjançant la percussió, diferents instruments i formes de percussió i sobretot molta diversió!

HORARI: DIJOUS DE 16:45 A 17:45

MINI TENIS

Iniciació a l’esport de raqueta, introducció a la normativa del joc, la tècnica i l’esport.

El minitenis no sols persegueix posar a l’abast dels usuaris aquest esport i la seua normativa sinó també treballar aspectes tan importants per a l’educació com l’esforç, la previsió, la coordinació i l’afany de superació.

HORARI: DIMECRES DE 12:30 A 13:30

Alumnat de primaria

ANGLES

Classe d’immersió lingüística, formació integral dels alumnes i tota una bateria d’activitats per aprendre anglés gaudint de la llengua.

En les classes reforcem tots els aspectes d’un idioma com: la gramàtica, vocabulari, listening, etc, combinant sempre el component lúdic i els continguts didàctics. El nostre objectiu: apropar-te al domini de la llengua, la fluïdesa en la parla i l’adquisició d’un certificat que ho corrobore. Podeu informar-se a l’acadèmia del pla d’estudis per als diferents cursos. Des de 3 anys fins 6é Primària.

HORARI:  DILLUNS I DIMECRES DE 12:30 A 13:30

PING PONG

L’activitat extraescolar de ping-pong sempre serà una de les disciplines més exigents i a la vegada ideals per al creixement sa i el desenvolupament de l’alumnat. A través d’aquest tipus d’activitats extraescolars esportives l’alumnat no sols desenvoluparà la seua condició física, energètica i racional sinó que també aprendrà grans valors que els ajudarà a desenvolupar-se de la millor forma en cada etapa de la seua vida.

HORARI: DIVENDRES DE 15:00 a 16:00

BALL MODERN

Aquesta disciplina perfecta per a millorar el sistema motor, així com per a desplegar el màxim sentit de l’oit.

L’activitat extraescolar de ball modern ensenya a l’alumnat a identificar el ritme de la música, a través del qual poden descobrir habilitats d’ells mateixos que abans desconeixien completament, ja que resulta summament senzill retindre i dur a terme les destreses quant s’està realitzant alguna cosa divertida.

HORARI: DILLUNS DE 12:30 A 13:30

ROBOTICA

La construcció ja és una bona activitat per desenvolupar habilitats com l’observació, la percepció espacial o la concepció d’idees. Si això sumem la mobilitat d’estructures, mecànica bàsica i un poc de programació portem aquesta activitat al seu punt àlgid. Per a les ments curioses i creatives, robòtica des de 1r fins 6é de primària.

HORARI: DIMARTS DE 16:45 A 17:45

ESCACS

La manera més divertida de potenciar la concentració i la planificació. Mitjançant els escacs l’alumnat treballa la presa de decisions i les seues conseqüències, així com a controlar les seues emocions i no donar-se mai per vençut. Una activitat carregada de ferramentes per al dia a dia i que a la vegada permet l’alumnat iniciar-se en aquest joc de taula mundial. Des de 1r de primària fins 6é.

HORARI: DIMARTS DE 12:30 A 13:30 I DIJOUS DE 16:45 A 17:45

EL CLUB DELS DEURES

Un moment per posar atenció al teu recorregut curricular per l’escola i millorar en aquells aspectes que desitges potenciar. Junt amb un professorat titulat aconsegueix les teves metes per aquest curs.

HORARI: DILLUNS, DIMARTS, DIMECRES I DIJOUS DE 16:45 A 17:45

ART

A l’extraescolar d’art durem a terme infinitats de treballs, activitats, treball manual i altres projectes a fi de fer un recorregut per les diferents tècniques i així dotar l’alumnat de recursos per desenvolupar el seu sentit artístic i expressiu. Un espai per desenvolupar el gust per l’art i l’expressió artística juntament amb el rerefons de valorar i compartir amb els companys les obres produïdes. Des de 3 anys fins 6é de primària.

HORARI: DIMARTS DE 12:30 A 13:30

TENIS

Iniciació a l’esport de raqueta, introducció a la normativa del joc, la tècnica i l’esport.

El tenis no sols persegueix posar a l’abast dels usuaris aquest esport i la seua normativa sinó també treballar aspectes tan importants per a l’educació com l’esforç, la previsió, la coordinació i l’afany de superació.

HORARI: DIMECRES DE 12:30 A 13:30

INFORMATICA

Aquesta activitat pretén introduir a l’alumnat en el fascinant món de la informàtica. De forma divertida i pràctica aniran adquirint les habilitats i experiència amb l’ús de l’ordinador i es familiaritzaran amb els programes que més s’adeqüen a la seua edat i interés. Aquesta introducció a les noves tecnologies formaran una base sòlida en l’alumne que li permetrà, des de menut, desenvolupar-se amb facilitat en el món de la informàtica.

HORARI: DIMECRES DE 16:45 A 17:45

ESPORT ESCOLAR

L’esport escolar pretén posar a l’abast de tot l’alumnat la pràctica d’activitats físiques i esportives i així aprofitar el gran potencial d’aquestes activitats per contribuir a la formació personal i acadèmica de l’alumnat. Té una formació integradora i de cohesió a més a més que fomenta la pràctica regular d’activitats físiques i esportives i l’adquisició d’hàbits saludables.

PATINATGE

Vols dominar el patinatge? Amb patins en línea, skate o longboard, tant se val, apunta’t a les nostres sessions extraescolars de patinatge, per introduir-te a aquest esport o perfeccionar la teua tècnica. Junts treballarem la coordinació, desplaçament i salt amb el teu mitjà de transport preferit. Des de 1r fins 6é de primària.

HORARI: DILLUNS DE 16:45 A 17:45